Her türlü ve her renk kumaşa ince detaylı logo baskısı nasıl yapılır?

Günümüzde transfer kağıdı teknolojisi çok gelişmiştir. Özellikle de yeni nesil çift kağıtlı lazer yazıcı transfer kağıtları ile en ince detayları bile transfer etmek çok kolay. A+B kağıtlı transfer baskı sistemi bas-kes folyolara oranla çok daha hızlıdır ve kesip ayıklayamayacağınız 1 mm’den bile küçük detayları aktarmanıza imkan sağlar.

A+B Çİft Kağıtlı Transfer Baskı Sİstemİ Nedİr?

Genelleme yapmak gerekirse çift kağıtlı transfer baskı sistemlerinde A kağıdına baskı yapıldıktan sonra B kağıdıyla birbirine preslenir. Presleme işlemi sonunda iki kağıdı ayırdığınızda A kağıdında toner (baskı) olan yerlerin üzerine B kağıdından tekstil tutkalı aktarılmış olur. Bu özel kimyasal karışımı sadece tonerin üzerine yapıştığı için boşluklarda hiç bir iz kalmaz ve kesmeden tişörte presleyebilirsiniz. Kullandığınız kağıdın cinsine göre aktarılmış kağıdı kumaşa preslediğinizde ya a kağıdından özel renkleri aktarır, ya da yapmış olduğunuz baskı rengini.

Logo baskısı İÇİN HANGİ TRANSFER KAĞIDI DAHA İYİDİR?

Hangi transfer kağıdı daha iyidir sorusunun bir doğru cevabı yoktur. Hangi objeye, ne tür bir logo basmak istediğinize göre değişir.

Flex Soft No-Cut transfer kağıdı ile logo baskısı Örnek vermek gerekirse yapmak istediğiniz baskı eğer tek renk metalik bir baskıysa (metalik altın, gümüş bronz, vb) o zaman ideal kağıdınız Forever Flex Soft No-Cut‘dır. Bu transfer kağıdı ile aynı zamanda neon baskılar yapmak da mümkündür.

Eğer istediğiniz renkleri, degrade geçişleri, desenleri veya resimleri basmak istiyorsanız en ideal sonucu beyaz tonerli yazıcılarla alabilirsiniz. Beyaz tonerli yazıcılar ve yeni nesil A+B transfer kağıtları mükemmel uyum sağlarlar. Neredeyse yapamayacağınız hiç bir baskı yoktur. A kağıdına aldığınız çıktıların üzerine yazıcınız otomatik olarak bir de beyaz katman atar. Böylelikle tonerin az olacağı çok açık renklerde de toner yoğunluğu artmış olur ve kopma yaşamazsınız. Hem de en ön önemlisi baskınızın içerisinde beyaz renk de kullanabilirsiniz. Dayanıklı ve esnek baskılar elde edersiniz. Fakat bir handikapı vardır o da beyaz tonerli yazıcıların ilk edinme maliyetidir. Kaliteli bir renkli lazer yazıcı 350$ civarındayken beyaz tonerli yazıcılar 2500$’dan başlar.

TopColor transfer kağıdı ile logo baskısı Eğer bir beyaz tonerli yazıcınız yoksa, beyaz toner transfer kağıtlarına alternatif olarak Shockline FC TopColor transfer kağıdını da kullanabilirsiniz. Bu kağıt da A+B sistemine sahiptir fakat OKI cmyk yazıcılarla uyumludur. Beyaz tonerli yazıcılardan farkı her rengi aktaramamasıdır. Çok hafif renklerde (CMYK toner yoğunluğu %30 altında) transfer işlemi esnasında kopma yaşabilirsiniz. Tek renk beyazı 3. aşamada bir beyaz tekstil folyosu kullanarak yapabilirsiniz fakat karışık renkler içerisinde beyaz kullanamazsınız.

 

TRANSFER BASKI KAĞIDI İLE LOGO BASKI UYGULAMA VİDEOSU

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir