Çocuklara geçici dövme (tattoo) nasıl yapılır?

Özellikle yaz aylarında çocukların büyük bir eğlence kaynağı olan geçici dövme (tattoo) nasıl yapılır?

Tabii ki geçici dövme yapmanın bir çok yolu var ama bunlardan en yenilikçi, en hızlı ve en kolay yolu transfer kağıdı ile. Çizmekle boyamakla vakit kaybetmiyorsunuz. İstediğiniz görseli veya deseni (limit sadece sizin yaratıcılığınız) özel üretilmiş tattoo transfer kağıdına çıktı alıyorsunuz, üzerine tutkal filmini yapıştırıyorsunuz. Baskınızı kesiyorsunuz ve kolayca cilde uyguluyorsunuz. Geçici dövmeniz hazır, hem de çok kısa bir sürede.


Geçici dövme Atatürk İmza

Peki bu geçici dövme sağlığa zararlı mı?

3 Yaş ve üzeri çocuklarda gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Deri üzerinden hiçbir zararı bulunmuyor. Tattoo transfer kağıdı Almanya’da üretiliyor ve bütün sağlık standartların uygun. 0-3 yaş arası tavsiye edilmemesinin nedeni ise büyük ihtimalle ufak çocukların bu kağıdı (ince şeffaf bir katman) koparıp yutmaması için. Çünkü baskı filmi zar gibi soyulabiliyor.

Aşağıdaki Instagram videosunda nasıl uygulandığını hızlandırılmış bir şekilde görebilirsiniz.

Geçici Dövme Uygulaması

İstediğiniz fotoğraf, görsel, çizim veya yazıyı tonerli lazer yazıcı kullanarak aynalı (mirror mode) ayar kullanarak arkası siyah yazılı tattoo kağıdı üzerine basınız. Piyasadaki büyük küçük bütün lazer/led tonerli yazıcılar (lazerjet de denilen), bütün fotokopi makineleri veya kopyalama merkezlerindeki büyük dijital ofset yazıcılarla uyumludur.

Tutkal kağıdını taşıyıcısından ayırınız ve mümkün olduğunca tutkalı ellemeden baskılı kağıtla tutkal kağıdını birleştiriniz. İyicene yerleşip hava kabarcıklarının kalmaması için üzerine yumuşak bir bezle sıvazlayabilirsiniz.

Yapıştırmak istediğiniz kısmı makasla dekupe ediniz. (Yani etrafındaki fazlalıkları alınız) Ne kadar kağıt bırakırsanız o kadar fazla bir plastik katman cildinizin üzerinde kalır.

Kestiğiniz parçayı önceden temizlenmiş cilde (isterseniz tırnak üzerine de geçici baskı yapabilirsiniz) yerleştiriniz ve 10-15 saniye kadar üzerine ıslak bir havluyla hafif bir basınç uygulayınız. Islanan taşıyıcı kağıt kendini dövme baskısından ayıracaktır. Bu kağıdı kaydırarak kağıdı kaldırınız. Kalan jeli temiz bir bez ile siliniz. Geçici dövmeniz hazır.

 

Tattoo transfer kağıdını nereden satın alabilirim? Fiyatı ne kadardır?

Ürünü satın almak isterseniz Alfa Lazer Bilgisayar ve Büro Malzemeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. firmasının online satış kanalı olan www.printec-online.com adresinden bu ürüne ulaşabilirsiniz. Bu sitede her türlü transfer kağıdının dışında dijital baskı ve reklama yönelik de bir çok ürün bulabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir